O nás

 Tomas Sena  Daniel Cote Prezident a zakladatel  

Tomáš Šena                           Daniel Coté
Obchodní zástupce               Prezident a zakladatel
Česko                                          Kanada

"Naše filosofie péče o trávník je tak podobná, že jsem moc rád, že distributorem Ecolawn v Česku je právě trávníkář Tomáš Šena."  Daniel Coté

 

NAŠE HODNOTY

Kvalita značky Ecolawn. Naším cílem je vyrábět kvalitní výrobky s kvalitními komponenty, kvalitními zaměstnanci a poskytovat kvalitní služby našim kvalitním zákazníkům.

My v Ecolawn jsme velmi nadšenou rodinou. Nejen náš tým považujeme za rodinu, ale i naše distributory a dodavatele považujeme také za součást naší rodiny. Usilujeme o budování silného rodinného vztahu mezi těmi, s nimiž obchodujeme, abychom jim mohli poskytnout solidní systém podpory, poctivosti a důvěry.

Věříme, že zůstaneme věrni těm hodnotám, které zůstávají v srdci Ecolawn. Naším cílem je denně být inovativní, vášniví a odhodlaní, jako jsme byli v době, kdy společnost teprve začínala.

NÁŠ PŘÍBĚH

V polovině 90. let jsem koupil pozemek ohraničený malým jezerem. A samozřejmě, jako každý majitel, jsem chtěl vylepšit krásu a hodnotu domu a krajiny kolem něj. Bohužel byl trávník ve velmi špatném stavu. Dobře informovaný soused mě varoval před místním nařízením zakazujícím používání chemických hnojiv, takže navrhl, abych použil kompost, který je považován za dobré řešení pro zlepšení půdy. Po nějakém ověřování v této záležitosti jsem se tedy rozhodl pokračovat provzdušněním trávníku a přidáním půdy, potom jsem lopatou rozhodil na trávník plný přívěs kompostu.

Výsledek byl prostě velkolepý! Můj trávník byl zelený a velmi hustý již po třech týdnech. Po těchto fantastických výsledcích byla moje zvědavost vyostřena na maximum a chtěl jsem se dozvědět více o výhodách topdressingu, který spočívá v rozprostření vrstvy kompostu po celém trávníku. Zjistil jsem mimo jiné, že tento postup vedl k mnoha dalším výhodám, které obvykle nenajdeme u tradičních metod péče o trávník. Ve skutečnosti bude vrchní vrstva dodávat trávníku jeho roční potřebu živin. Kompost dále zlepšuje strukturu půdy, zvyšuje její schopnost zadržovat vodu, stimuluje mikrobiální aktivitu a neutralizuje pH. A navíc kompost zabraňuje několika chorobám a chrání trávník před škodlivým hmyzem a přítomností plevelů.

Moji sousedé byli tak překvapeni výsledky, že mě požádali, abych na jejich trávníku udělal to samé. Tehdy jsem si uvědomil, že je tady potřeba po této službě, ale nikdo jí v regionu, ani ve státě neposkytuje. Tráva je nejdůležitějším prvkem v okolí domu a uvědomil jsem si, že lidé chtějí pěkný trávník a chtějí si ho užívat přirozeným způsobem, bez poškození životního prostředí.

Věnovat pozornost potřebám lidí a chtít uspokojit svou vlastní touhu inovovat mě inspirovalo k založení vlastní společnosti, což jsem udělal následující rok, a nazval ji Ecolawn. Během léta jsem udělal asi dvacet topdressingů. Moji zákazníci byli hlavně občané, obce a podniky ohleduplní k životnímu prostředí, kteří chtěli změnit svůj přístup k životnímu prostředí.

Na začátku mým hlavním úkolem byl topdressing pouze pomocí lopaty. Brzy jsem si uvědomil, jak namáhavé to bylo a jak obtížné by bylo to zvládat v dlouhodobém horizontu. Aby bylo možné provádět topdressing výnosným a profesionálním způsobem, potřeboval jsem najít správné vybavení, které by fungovalo efektivně. Po intenzivním bádání jsem zjistil, že tento typ stroje prostě neexistuje. Byly samozřejmě i průmyslové stroje postavené speciálně pro práci na velkých hřištích, ale žádné speciálně pro krajináře, kteří pracují v menších obytných oblastech.

Po dlouhém boji jen s lopatou jsem se rozhodl navrhnout vlastní prototyp stroje, aby se zvýšila jednoduchost a efektivita topdressingu. Bez formálního vzdělánív oblasti konstrukce mechanických strojů jsem se spoléhal na sílu vůle a drobnou pomoc od některých přátel. Mým cílem bylo vytvořit jednoduchý a spolehlivý stroj, který by se snadno používal, stroj, který by rozhazoval kompost na velkých plochách i na těžko přístupných místech.

Metodou pokus omyl jsem konečně přišel s návrhem stroje, který perfektně pracoval plnil požadavky, které jsem měl na mysli. Nakonec se tento návrh stal skutečností: aplikátor Ecolawn. S mým aplikátorem jsem dokázal sám aplikovat 1 000 čtverečních metrů plochy za méně než hodinu!

V době, kdy jsem navrhoval a stavěl svůj stroj, jsem se zúčastnil mnoha seminářů a workshopů a absolvoval specializované kurzy týkající se ekologické péče o krajinu. Prostřednictvím mého výzkumu jsem zjistil, že kombinace různých kulturních metod mi pomůže zajistit uspokojivé výsledky pro mé zákazníky.

Mezi služby, které nabízím svým zákazníkům, patří: poskytování informací a poradenství, jak postupovat. Procházím procesem odstraňování pesticidů a chemických hnojiv. Vytvořil jsem harmonogram ekologicko-zahradnického kalendáře a používám web k šíření informací a jejich zpřístupňování všem.

Základem zdravé agronomie je bohatá půda, vhodné podmínky a správné rostliny.

Jako příklad služeb, které poskytuji, a toho, čeho lze dosáhnout pomocí aplikátoru Ecolawn
Zde je typický případ: v některých oblastech, kde podmínky nejsou dobré, je obtížné pěstovat pěkný zelený a hustý trávník. V tom případě, abych odstranil pesticidy, musím jít k jádru problému a začít od nuly. Divoký tymián používám jako půdopokryviště na písečných svazích, které jsou vystaveny slunci, barvínek ve stínu s kyselou půdou a jetel na trávníku zakrývající chudou půdu atd.

Když jsem začal v roce 1994, moji kolegové v tomto oboru mě považovali za okrajovku. Dnes pomáhám společnostem poskytovat ekologické služby stejným způsobem, jakým jsem pomáhal svým prvním zákazníkům tím, že jim poskytuji spoustu informací a referencí. Povzbuzuji je, aby se vydali stejně úspěšnou cestou, jakou jsem se vydal já.

Připomeňme krajinářům, kteří hledají obchodní příležitosti, dovolte mi jen přidat toto: V Severní Americe existuje více než 64 milionů hektrů trávníku. Měnící se doba znamená omezení používání syntetických hnojiv, chemických látek a zavlažování, zejména v městských oblastech. Rostoucí počet zákazníků trvá na péči o trávník šetrnou formou k životnímu prostředí. Jste připraveni vyhovět potřebám vašich zákazníků?

Jednoduše jsem se chtěl podělit o své osobní zkušenosti s ostatními, protože jsem přesvědčen o neuvěřitelném potenciálu a výhodách, které může Ecolawn nabídnout. Doufejme, že aplikátor Ecolawn zajistí, že vaše firma bude úspěšnější a ziskovější, jako je ta má.